SEVECEN 23 Part2

Berin MENDERES
Bence DI çok güzel bir kulüp . Bu kulüp bizim takım çalışması ve işbirliğinin önemini anlamamızı sağlıyor . Bizim takımımız HOTE ( Heroes of the Earth ). Biz takım olarak toplum hizmeti alanında “ atık yağların ” zararlarını anlatan bir sunum yaptık ve birinci olduk . Şimdi 23 Mayıs ’ ta Amerika ’ da Global Finals ’ a katılıp bu sunumun İngilizcesini yapacağız . Kazanabilmek için hem sunum hem de anlık görevde ( instant challenge ) başarılı olmamız gerekiyor .
Ayça GÖKÇE
Pek çoğunuz için belki de sıradan bir kulüp gibi gözüken Destionation Imagination Kulübü ’ nün içine bir adım attınız mı sizi başka diyarlara götürür . Keşfetmek ve yaratmanın verdiği güzel duygular , zevkle ve özenle hazırlanan dekorlarla size hem çok keyifli zaman geçirme fırsatı tanırken verdiği mesajlarla kendinizi iyi hissetmenizi sağlar .
Dönem başında başlayan bu zorlu ve eğlenceli serüvenin ilk ayağı olarak Türkiye ’ den pek çok okulla Kuşadası ’ nda yarışmalara katılma fırsatı bulduk . Burada ATIK YAĞLARIN DENİZ CANLILARINA VE DENİZLERE VERDİĞİ ZARARI anlatan 8 dakikalık tiyatral sunumumuzu jüri karşısında tam 8 dakikada yapabilmek ve haftalar boyu durmadan çalışarak özenle hazırladığımız dekorlarımızla sahnelerde yer almak benim için gerçekten çok keyifli ve heyecan verici bir deneyimdi . Yarışmada aldığımız birincilikle , deneyimlerimize bir yenisini katma fırsatı bularak kendimizi Amerika ’ nın Knoxville kasabasında yurtdışından pek çok yabancı ülkelerinde katıldığı yepyeni bir macera için çalışırken bulduk . Önümüzdeki haftalarda yapacağımız bu zorlu ama bir o kadarda değerli maceramız için çok heyecanlıyım . Umarım çalışmalarımızın karşılığını alabiliriz .
DESTINATION IMAGINATION İLE ZAMANI KEŞFETMENİN VE YARATMANIN farkına varın ...
95