seatec 2018 - Page 54

1 2 3 5 6 7 2 4 6 MARIOFF CORPORATION OY ONNINEN OY PL 1002 01511 Vantaa Puh. 010 688 0000 Faksi 010 688 0010 marinesales@marioff.fi www.marioff.com Mittalinja 1 01260 Vantaa Puh. 020 485 5111 Faksi 020 4852267 www.onninen.fi Yhteyshenkilö Martti Lehti Aluemyyntijohtaja martti.lehti@onninen.com Yhteyshenkilö Juha Ilvonen Tietoa yrityksestä Henkilöstö: n. 400 Emoyhtiö: United Technologies Corporation (UTC) Tytäryhtiöt Suomessa Tuotanto / valmistus Suomessa Tietoa yrityksestä Liikevaihto: 1 597,4 milj. EUR Henkilöstö: 3 130 Perustamisvuosi: 1913 Emoyhtiö: Kesko Oyj Erityisosaamisen alueet HI-FOG korkeapainevesisumu sammutusjärjestelmien suunnittelu, valmistus ja kokonaistoimitusten toteutus laivojen konehuoneissa, hyteissä ja julkitiloissa sekä Offshore-kohteissa. Erityisosaamisen alueet Onninen toimittaa sähkö-, lämmitys-, vesi-, ilmanvaihto-, kylmä-, teräs- ja profiilituotteita ja palveluita urakoitsijoille, teollisuudelle, infralle sekä jälleenmyyjille. 4 Katso sivu 19 2 3 PAROC OY AB PATRIA AVIATION OY PL 240 (Energiakuja 3) 00181 Helsinki Puh. 046 876 8000 Faksi 046 876 8002 tekniset.eristeet@paroc.com www.paroc.com Linnavuorentie 2 37240 Linnavuori Puh. 040 869 2800 Faksi 020 469 2801 www.patria.fi Yhteyshenkilö Seppo Tamminen, General Manager Diesel Engines seppo.tamminen@patria.fi Yhteyshenkilöt Kimmo Vire, kimmo.vire@paroc.com Toni Saukkonen, toni.saukkonen@paroc.com Tietoa yrityksestä Liikevaihto: 25 milj. EUR Henkilöstö: 200 Perustamisvuosi: 1947 Emoyhtiö: Patria Oyj Tietoa yrityksestä Liikevaihto: 410 milj. EUR (2015) Henkilöstö: 2 000 Perustamisvuosi: 1952 Emoyhtiö: Paroc Group Oy Ab Erityisosaamisen alueet •  Kivivillasta valmistetut palo-, lämpö- ja äänieristeet •  Asennusvalmiit muotoeristeet laivarakenteisiin •  Pintamateriaaleiksi soveltuvat päällystetyt kivivillaeristeet 2 2 PILKINGTON AUTOMOTIVE FINLAND OY PILKINGTON MARINE   PL 80 23801 Laitila Puh. 03 3499111 Faksi 03 3499395 www.pilkington.com/automotive+international/marine/   Yhteyshenkilö Sami Lohisto sami.lohisto@fi.nsg.com   Tietoa yrityksestä Perustamisvuosi: 1949 Emoyhtiö: Pilkington Automotive Finland Oy   Erityisosaamisen alueet Laivojen lasitukset suunnittelusta asennukseen, avaimet-käteen toimituksina: panoraamaikkunat (myös palonkestävät), lasiseinät, tuulisuojarakenteet, avattavat lasikatokset, parvekeliukuovet jne. 1. Konsultointi 2. Varusteet ja laitteet 3. Koneet 54 Erityisosaamisen alueet Nopeakäyntisten meri- ja teollisuusdieselmoottorien huolto- ja peruskorjaustyöt korjaamollamme tai laitepaikalla. Erityisalana ydinvoimalaitosten hätädieselit. Ajanmukainen koekäyttölaitos kaikille alle 30 tonnin moottoreille 6 000 kW:n tehoon saakka. Myös polttoainelaitteiden, säätimien, ahtimien sekä vaihteistojen huolto ja korjaustyöt. Valtuutettu MTU-moottorien Service Dealer. seatec 2018 yrityshakemisto 6 7 PMC HYDRAULICS www.pmchydraulics.com Yhteyshenkilö Kimmo Salo kimmo.salo@pmchydraulics.com 0207 709 486 Erityisosaamisen alueet PMC Hydraulics is the Nordic leader in innovative hydraulic solutions and services for marine applications. By providing everything from customized systems to components, special products and a full range of maintenance and lifecycle services we have the ability to offer our customers the best complete solutions. 4. Materiaalit 5. Turvajärjestelmät ja -ratkaisut 6. Järjestelmät 7. Projektitoimitukset ja tuotekokonaisuudet 8. Telakat 9. Muut