Lyd & Billede December 2018 - Page 6

34 GAMING- HEADSETS 56 DE 5 BEDSTE SMART-URE Sprudlende spillyd 16 08 til træning JULEGAVETIPS 24 HÅRDE PAKKER 64 NY MOBIL TIL JUL? 6 toppmodeller REDAKTIONEN Ansvarlig udgiver Publish AS Billingstadsletta 19 B NO-1396 Billingstad, Norge Mail: post@lydogbillede.dk Tlf. +47 81 57 35 10 www.lydogbillede.dk Ansvarshavende redaktør/daglig leder Tor Aavatsmark Mail: tor.aavatsmark@lydogbillede.dk Tlf. +47 413 00 655 Salg Jesper Roos – skandinavisk salgsdirektør Mail: jesper.roos@lydogbillede.dk Tlf. +45 60 54 10 36 Helene Holo Tel: +47 917 79 196 helene.holo@lydogbillede.dk Martine Dam Tel: +47 917 73 029 martine.dam@lydogbillede.dk Redaktør John Alex Hvidlykke Mail: john.hvidlykke@lydogbillede.dk 6 DECEMBER 2018 Chefredaktør Lasse Svendsen Mail: lasse.svendsen@lydogbillede.dk Tryk: Printall, Estland ISSN: 1893-7616 Trykk: Uniprint AS, Estland Journalister og redaktionsmedar- bejdere Lasse Svendsen, Geir Gråbein Nord- by, Jonas Ekelund, Audun Hage, John Alex Hvidlyk- ke, Mikael Hansen, Tor Aavatsmark Mail: redaktion@lydogbillede.dk Som læser har du kun ret til at benytte indholdet i Lyd & Billede til personlige og ikke-kommercielle formål. Du må citere indhold fra Lyd & Billede til private og ikke-kommercielle formål, forudsat at du henviser til kilden og respekterer eventuelle rettighedsangivelser og/eller -forbehold. Du må ikke bruge indhold til andre formål eller på andre måder end dem, der udtrykkeligt er tilladt. Art Director / Layout Christian Ranke Webansvarlig Marius Thingvald Mail: marius.thingvald@lydogbilde.no Art Director Christian Ranke Mail: christian.ranke@lydogbillede.dk Oversættelse og korrektur Nicholas Demidoff ISSN 1893-4889 Uddrag fra Lyd & Billede må kun citeres med klar kilde indikation. Artikler og billeder fra Lyd & Billede kan ikke bruges til kommercielle formål uden tilladelse fra den ansvarlige editor. Vi følger vejledende regler for god presseskik Link: www.pressenaevnet.dk/god-presseskik/